Bandužių gatvės gyventojams – požeminis konteineris

Klaipėdoje įsibėgėja požeminių atliekų konteinerių įrengimo ir bandymo projektas: nuo savaitgalio šia naujiena naudojasi Bandužių gatvės gyventojai.
Požeminis konteineris įrengtas prie 18-ojo namo, jį bandymams pastatė UAB “TIS” iš Kauno. Tai jau trečiasis tokio tipo statinys mieste – pirmasis yra Brožynų, antrasis – Poilsio gatvėje.
Bandužių gatvėje esantis konteineris nuo kitų skiriasi tuo, jog be komunalinėms atliekoms skirtos 6 kubinių metrų talpos dalies yra dar dvi mažesnės – stiklui ir popieriui.
“Mano manymu, sistema yra labai gera, tačiau ar patogi reikėtų klausti ne mūsų, o gyventojų”, – sakė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro analitikas bei projekto koordinatorius Arvydas Piepalius.
Kaip ir kiti, šis konteineris bus naudojamas apie metus, po to, įvertinus visus pranašumus bei trūkumus, bus apsispręsta, kurio tipo konteineriai bus naudojami mieste. Neatmetama galimybė, jog skirtingose Klaipėdos dalyse bus įrengti nevienodi konteineriai.
Savivaldybėje netrukus bus pradėta ruošti požeminių konteinerių išdėstymo mieste schema.
Jau netrukus bus pradėta ir miestiečių apklausa dėl šių naujovių – žmonių nuomonė taip pat bus svarbus rodiklis apsisprendžiant dėl pasirinkimo.
Pirmasis požeminių konteinerių pranašumas prieš senuosius išryškėjo po sekmadienio vėtros – šiukšlės nebuvo išnešiotos po aplinką:
http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/banduziu-gatves-gyventojams—pozeminis-konteineris-784258/

banduziu